Polystyrenové iglů


Jak široká může být paleta výrobků z polystyrenu, dokazuje další ukázka.

Zákazník přišel s požadavkem na výrobu polystyrenového iglů o průměru 590cm a síle stěny 15cm.iglů výkres, igloo drawing


Po důkladné teoretické a technické přípravě jsme začali lepit základy budoucí klenby.

iglů, polystyren, stavba, výroba


Plášť iglů byl postupně slepen ze zhruba devadesáti dílů polystyrenu.

styrofoam igloo, construction, factory, polystyrene, dome house, home


Dokončovací práce na broušení tvaru kupole,

domehouse, kupole, dome house, styrofoam, polystyrene, construction, building


a závěrečné dobrušování povrchu do hladka.

broušní polystyrenu, kupole, zateplení, dome house, igloo, iglů


Pohled do iglů s odmontovaným vstupním tunýlkem.

styrofoam igloo, dome house, giant ball polystyreneNa závěr jsme iglů rozřezali na šest dílů, aby bylo možné jej transportovat (vrchlík, 4 segmenty a tunýlek).

díly, segmenty, iglů, polystyren


Transport, montáž a povrchovou úpravu si zajišťoval zákazník sám.


Sestavené iglů na místě. Zbývá dobrousit sokl a natřít povrchovou úpravu.

styrofoam igloo dome housepolystyrenové iglů, dům z polystyrenuDíky technologickým inovacím a zkušenostem dnes můžeme vyrábět části polystyrenových koulí nebo iglů až do průměru 8,4m. Polystyrenové iglů může v našich podmínkách sloužit jako garáž, dílna, nebo malý domek, to vše s malou náročností na vstupní investice a také na vytápění. Pro labužníky umíme vyrobit iglů i ze šedého polystyrenu STYROTHERM PLUS, který při stejné tloušťce izoluje o 20% více. Standardně vyrábíme iglů ze stabilizovaného samozhášlivého polystyrenu EPS70S.

Iglů o průměru 8,4m a síle stěny 20cm má vnitřní užitnou plochu 51m2. Při použití spodní válcovité části výšky 1m je výška kupole cca 4,8m. To stačí na vybudování obytného patra, např. s místem na spaní. Díky originální technologii je možné vyrobit každé iglů na míru podle požadavků zákazníka, včetně umístění a velikosti oken, dveří i světlíku ve stropě. Během výroby polystyrenového korpusu je možné také zalepit rozvody inženýrských sítí a při montáži je propojit v úrovni podlahové izolace.
Iglů menších průměrů může sloužit jako zahradní altán, nebo domeček pro děti, nebo kupole hvězdárny.

Vizualizace řezu možným provedením iglů o průměru 8400mm a síle stěny 200mm. Při použití kvalitních oken a dveří by mělo tepelnou ztrátu zhruba 1200W.

vizualizace iglů igloo styrofoam polystyrenPodobná technologie je oblíbená v Japonsku, kde specializovaná firma montuje prefabrikovaná polystyrenová iglů jako obytné domky. Polystyrenové iglů jsou zde oblíbené díky odolnosti proti větru, zemětřesení i díky velmi dobrým termoizolačních vlastností vyplývajících z použitého materiálu ve spojení s kulovitým tvarem.
zpět do FOTOGALERIE